Thaçi reagon nga Parisi: Shkarkimi i Rektorit, vendim i papranueshëm (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi në një intervistë për televizionin Rrokum shkarkimin e rektorit Ramadan Zejnullahu e ka quajtur lajm befasues, të keq dhe të papranueshëm.
“Është një lajm befasues, i papranueshëm dhe i keq”, ka theksuar Thaçi.

Sipas tij, Kosovës i duhet vazhdim i reformave në arsim, prandaj shkarkimi është akt i papranueshëm.

Ai ka shtuar se Kosovës ka nevojë për thellimin e reformave dhe stabilitet në arsim.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thaci-reagon-nga-parisi-shkarkimi-i-rektorit-vendim-i-papranueshem-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala