Thaçi: Qytetarët e refuzuan protestën

Autori:Gazeta Fjala

Zëvendëskryeministri dhe njëherësh Ministër i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, ka deklaruar se qytetarët e Kosovës nuk e mbështetën protestën e organizuar nga partitë opozitare.  Për më tepër, Thaçi ka thënë se këto parti e keqpërdoren flaumrin për qëllime politike.

“Qytetarët i refuzuan, sepse keqpërdoren flamurin kombëtar për qëllime politike dhe as kjo ditë e madhe shqiptare, me të cilën ata abuzuan, nuk iu ndihmoi të duken shumë dhe të besueshëm,” ka shkruar Thaci në llogarinë e tij në Facebook.

“Tanimë të gjithë e kanë kuptuar se sa false është “kauza” e tyre dhe i mbetet që t’i ndërpresin veprimet e kundërligjshme, me të cilat po na e rrezikojnë demokracinë parlamentare në Kosovë”./Gazeta Fjala

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thaci-qytetaret-e-refuzuan-protesten/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala