Thaçi quan sjellje primitive të shëmtuara veprimet e opozitës

Autori:Gazeta Fjala

Zëvendësministri Hashim Thaçi në një deklaratë për media pas ndërprerjes së séances pas hedhjes së gazit nga opozita tha se askush nuk mund ta ndërprej punën e qeverisë dhe instucioneve.

“Askush nuk e ndërpren punën, partnerët e kualicionit janë duke punuar që të kalohet kjo qituatë pavarësisht cka ka ndodhur por edhe pse ka reagime të tilla dhe pas protestës paqësore ësjhtë pritur të ketë qetësi por nuk ndodhi”, tha ai.

Thaci fton deputetet për qetësi të gjithë deputëtët dhe partive politike.

Ai thotë se zgjedhja e predisentin në afatin ligjore, në përputhshmëri me kushtetutën dhe ligjeve dhe me një transparencë maksimale.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thaci-quan-sjellje-primitive-te-shemtuara-veprimet-e-opozites/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala