Thaçi intervenoi te Erdogani për të liruar dy zyrtarët e arrestuar të AKI-së

Autori:Avdyl Pajaziti

Dy zyrtarë të lartë të AKI-së janë arrestuar nga autoritetet turke me të dalë nga Aeroporti i Stambollit, tetorin e vitit të kaluar.

Barlet Gashi, drejtor i operacioneve në Agjencisë e Kosovës për inteligjencë, dhe Driton Fetahu, drejtor i analizës, kishin hyrë në Turqi në mënyrë të paligjshme në kohën kur pritej kthimi i të miturit Erion Zeka nga Siria.

Kthimin e tij e kishte marrë përsipër Fitim Lladrovci, me kusht që kur të vinte në Kosovë të kishte lehtësira në procedurën penale, shkruan Koha Ditore.

AKI-ja nuk ishte e implikuar në këtë rast, por kishte ndërhyrë për ta marrë atë si operacion të saj. Ligji për AKI-në i ndalon veprimet e këtij shërbimi jashtë territorit të Kosovës..

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thaci-intervenoi-te-erdogani-per-te-liruar-dy-zyrtaret-e-arrestuar-te-aki-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala