Thaçi i raporton Rramush Haradinajt

Autori:Zekirja Shabani

Ish Kryeministri i Kosovës, tani ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, do të ftohet zyrtarisht nga Komisioni për Punë të Jashtme për të raportuar për migrimin e qytetarëve.

Kërkesa për të raportuar ka ardhur nga tre deputetët e opozitës në komision, Ramush Haradinaj nag AAK, Puhije Demaku – VV dhe Zafir Berisha -Nisma.

Edhepse kryetari i këtij komisioni, Enver Hoxhaj e ka kundërshtuar fillimisht këtë kërkesë, në fund është dakorduar që ish kryeministri Thaçi të vij të raportoj për planin e punës së ministrisë që drejton dhe problemin e migrimit të qytetarëvë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thaci-i-raporton-rramush-haradinajt/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala