Thaçi falendëron ekspertin e Harvardit që po lobon për Kosovën

Autori:Gazeta Fjala

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe ministër i Punëve të Jashtme Hashim Thaçi ka shprehur mirënjohje ndaj Andras Riedlmayer, një hebreu nga Hungaria që është ekspert për arkitekturën islamike, i cili po lobon për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO.

Në llogarinë e tij në Facebook, Thaçi ka thënë se ky është shembull ideal i tolerancës globale fetare dhe miqësisë mes popujve.

“Paramendoni sa fantastike është kur një hebre hungarez, ekspert i Harvardit amerikan për arkitekture islamike, lobon për Kosovën në Unesco? Ja shembull i tolerancës globale fetare dhe miqësisë mes popujve. Faleminderit Andras Riedlmayer”(sic), ka shkruar Thaçi/Gazeta Fjala

 

harvard 1

 

harvard 2

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thaci-falenderon-ekspertin-e-harvardit-qe-po-lobon-per-kosoven/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala