Thaçi: E fituam një betejë procedurale

Autori:Avdyl Pajaziti

Zëvendëskryeministri i vendit, njëherësh ministër i Jashtëm, Hashim Thaçi ka njoftuar se është rrëzuar propozimi rus dhe serb për shtyrjen e votimit për anëtarësimit të Kosovës në UNESCO.

“U fitua një betejë procedurale për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të UNESCO-s. U rrëzua propozimi rus dhe serb për shtyrje”, shprehet Thaçi në Facebook.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/thaci-e-fituam-nje-beteje-procedurale/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala