Tetova në gjendje alarmante nga vërshimet, 5 viktima

Autori:Zekirja Shabani

Tetova po kalon në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të vërshimeve ndërkohë që raportohet për pesë viktima.

Mediat nga Maqedonia, raportojnë se qyteti i Tetovës ka kërkuar ndihmë nga shteti maqedonas për ndërhyrje emergjente.

Është raportuar se një viktimë deri tani është shënuar si pasojë e vërshimeve, mirëpo dyshohet se numri i të vdekurve është pesë.

Gjithashtu raportohet për disa të plagosur.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tetova-ne-gjendje-alarmante-nga-vershimet-5-viktima/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala