Tetova në ditë zie

Autori:Avdyl Pajaziti

Me vendim të Këshillit Komunal në Tetovë sot dhe nesër Tetova do të jetë në ditë zie.

Si pasojë e vërshimeve, të vdekur ngelën 4 persona, ekipet e shpëtimit janë duke e kërkuar një fëmijë dhe mbi 40 persona mbetën të lënduar. Në Tetovë dhe rrethinë pati shumë dëme materiale ku u shkatërruan shtëpi dhe objekte tjera.

Për këto dëme, nga qeveria janë ndarë nga 487 Euro apo 30.000 denar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tetova-ne-dite-zie/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala