Tetë vjet pa ushtri e me UNMIK

Autori:Zekirja Shabani

Në vitin 2008 shteti i sapo shpallur kishte Trupat Mbrojtëse të Kosovës. Tani i ka Forcat e Sigurisë së Kosovës.

Në vitin 2016 pritej të parakalonte Ushtria e Kosovës, por ajo ende nuk ekziston. Ekziston UNMIK-u, i cili 8 vjet pas pavarësisë vazhdon të jetë funksional dhe atë në bazë të Rezolutës 1244!/Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tete-vjet-pa-ushtri-e-me-unmik/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala