Tërnava pret për Bajram parinë e Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës Naim Tërnava ka pritur sot në selinë e Bashkësise një delegacion të kabinetit qeveritar, të udhëhequr nga kryetari i Qeverisë Isa Mustafa.

Kryeministri Mustafa me këtë rast uroi gjithë besimtarët islamë per festën e Fitër Bajramit duke u uruar paqe dhe harmoni nëpër të gjitha familjet shqiptare.

Bashkë me Mustafën ishin edhe zëvendëskryeministri Hashim Thaqi, ministrat Ferid Agani, Avdullah Hoti etj.

Po ashtu për ta uruar festën e Fitër Bajramit ishin edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, bashkë me deputetët e kësaj partie Pal Lekaj e Lahi Brahimaj.

Pritja tradicionale në Bashkësinë Islame të Kosovës me rastin e festës së Bajramit të Madh ka filluar në orën 9:00 të mëngjesit dhe do të zgjasë deri në mesditë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ternava-pret-per-bajram-parine-e-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala