Tërmet 4.3 ballë në Bulqizë, lëkundjet ndjehen në Tiranë

Autori:Gazeta Fjala

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë i shkallës Rihter është regjistruar në Bulqizë, lëkundjet e së cilës janë ndjerë edhe në Tiranë. Sipas Qendrës Sizmiologjike Europiane- Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ka qënë 45 km nga Tirana.

Tërmeti është shënuar rreth orës 09.20, dhe epiqendra ndodhej 18 km në juglindje të qytetit të Bulqizës, me një thellësi 2 km. Aktualisht nuk ka raportime në lëndime në njerëz apo dëme materiale./TCH

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/termet-4-3-balle-ne-bulqize-lekundjet-ndjehen-ne-tirane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala