Teori tjera rreth vdekjes së Putinit: Çfarë po bën ky helikopter në qendër të Moskës?

Autori:Avdyl Pajaziti

Vladimir Putin nuk është shfaqur në publik që nga 5 marsi. Dyshimet se diçka e çuditshme po ndodh dhe supozimi se presidenti rus është i sëmurë u rrit kur u bë e ditur se ai nuk do të marrë pjesë në takimin Shërbimin e Sigurisë Federale, raporton agjencia e Kinës, Xinhua.

Teoritë rreth shëndetit të presidentit rus, provon edhe zbarkimi i një helikopteri ushtarak dje në qendër të Moskës, për të cilin ende nuk ka ndonjë raport nga mediat vendore, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, edhe pse interneti po gumëzhimë për vdekjen e Presidentit, Kremlini zyrtar siguron të gjithë se Vladimir Putin është mirë.

Sipas disa meidave, e gjithë historia e helikopterit është një trillim dhe se Presidenti rus i është drejtuar kombit në televizionin rus.

Pavarësisht fjalëve të botës në internet, përkatësisht pyetjes së shtruar “A ka vdekur Putini?”, Dimitri Peskov, në deklaratën e tij tha se sa i përket gjendjes shëndetësore të presidentit rus “nuk ka asgjë për t’u shqetësuar” dhe se “çdo gjë është në rregull”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/teori-tjera-rreth-vdekjes-se-putinit-cfare-po-ben-ky-helikopter-ne-qender-te-moskes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala