Të premten ditë pushimi në shkollat e Kosovës.

Autori:Avdyl Pajaziti

Për nderë të festës së 28 Nëntorit, MASHT njofton se dita e premte (27 nëntor 2015) do të jetë ditë pushimi, ndërsa dita e hënë (30 nëntor 2015) do të jetë ditë mësimi në të gjitha shkollat e Kosovës.

Duke qenë se në kalendarin shkollor, dita e hënë ka qenë e paraparë të jetë ditë pushimi për nder të kësaj feste, MAShT njofton se dita e pushimit është zhvendosur ditën e premte.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/te-premten-dite-pushimi-ne-shkollat-e-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala