Të nxehtit i dërgon në emergjencë mbi 200 persona

Autori:Avdyl Pajaziti

Drejtor i Emergjencës në Qendrën Klinike Universitare, Basri Lenjani ka deklaruar se gjatë fundjavës janë paraqitur 370 raste ku 60 për qind e tyre kërkuan ndihmë mjekësore për shkak të temperaturave të larta

Përmes mediave Lenjani i ka këshilluar pacientët me sëmundje kronike dhe të moshuarit që të mos ekspozohen në diell nga ora 11.00 deri ne orën 17:00.

Ndërsa ka apeluar tek pacientët që në rast se vërejnë ndonjë përkeqësim të gjendjes shëndetësore të paraqiten në qendrën më të afërt mjekësore.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/te-nxehtit-i-dergon-ne-emergjence-mbi-200-persona/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala