Të hyrat ulen për 100 milionë euro

Autori:Avdyl Pajaziti

Qeveria e Isa Mustafës, gjatë rishikimit buxhetor planifikon t’i korrigjojë projeksionet e të hyrave që janë vendosur në buxhetin e vitit 2015 nga ish-Qeveria Thaçi.

Burime të ndryshme të gazetës kanë bërë të ditur se për afro 100 milionë euro mund të bien të hyrat e planifikuara për vitin 2015 në rishikimin buxhetor që po bëhet nga Ministria e Financave. Në këtë rishikim do të ketë shkurtime të të hyrave të planifikuara, por edhe shkurtim të projekteve që pritet të jetësohen brenda vitit, shkruan sot “Koha Ditore”.

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Administratës Tatimore të Kosovës, Nahit Sharku, thotë se ende nuk kanë pranuar projeksionin e ri për të hyrat që pritet të ndryshohet me rishikimin buxhetor. Ka thënë se në takimet me përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar është folur për një ulje të projeksionit në rreth 360 milionë euro.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/te-hyrat-ulen-per-100-milion-euro/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala