Të gjithë të akuzuarit e “Drenica 2” do të burgosen

Autori:Avdyl Pajaziti

Ka filluar shpallja e aktgjykimit ne rastin “Drenica 2”. Gjykata Themelore e Mitrovicës e shpallë këtë vendim: Pas shqyrtimit të mbajtur publikisht në prani të të pandehurve dhe avokatëve të tyre, sot shpallim këtë aktgjykim:

Të dhjetë të akuzuarit shpallen fajtor sepse me dashje kanë kryer dhunë, torturë dhe trajtim mizor ndaj dëshmitarit “A dhe B” që kane qenë te ndaluar në Likovc, shkruan gazeta “Zëri”.

Sylejam Selimi – plus 8 vjet burgim (14 vite burgim për krime lufte)

Jahir Demaku – plus 5 vjet burgim

Zeqir Demaku- plus 5 vjet burgim

Isni Thaçi – 6 vjet burgim

Agim Demaj – 3 vjet burgim

Fadil Demaku – 3 vjet burgim

Nexhat Demaku 3 vjet burgim

Bashkim dhe Driton Demaj 3 vjet burgim

Selman Demaj – 3 vjet burgim

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/te-gjithe-te-akuzuarit-e-drenica-2-do-te-burgosen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala