Tanku i Obamës [Foto]

Autori:Avdyl Pajaziti

Mes rritjes së pasigurisë nën ndikimin e krizës industria e automobilave ka prodhuar një makinë qe njihet si makina me e sigurte ne bote. Behet fjale për “kadillakun” e blinduar unikal, jo në përshtatjen e modeleve të mëparshme- deklarojnë përfaqësuesit e “General Motors”, që ka bërë prodhimin e saj. Vetëm një dritare mund të hapet, ajo në anën e shoferit dhe vetëm 7 cm.

Disa nga karakteristikat e veturës:

Rezervuari i benzinës: e blinduar dhe e mbushur me shkumë speciale e cila e ruan atë nga eksplodimi edhe në qoftë se përballet me goditje direkte.

Pjesa prapa: përmban furnizime me oksigjen dhe sistem për luftim të zjarrit.

Ulëset e pasme: ulësja e Obamas ka një pako e cila përmban një laptop, kompjuter me wifi, satelit, telefon satelit dhe një linjë direkte e cila e lidhë me Pentagon-in.

Masat Mbrojtëse: e pajisur me kamera për incizim natën dhe shot-gun. Gjithashtu ka topa të gazit lotsjellësi dhe gjithashtu ka shishe të mbushura me gjak të presidentit në qoftë se ai ka nevojë për transfuzion emergjent.

Gomat: të përforcuara me kevlar, rezistente ndaj shkrirjes dhe shpimit, me mbajtëse rrotash, e cila ndihmon ecjen e veturës edhe në qoftë se nuk ka rrota.

Shoferi: i trajnuar nga CIA për vozitje në gjendje të pazakonshme.

obama president-obamas-limousine_100350544_h president-obamas-limousine_100350545_l the-beast-presidential-limo-from-white-house-down_100431615_l

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tanku-i-obames-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala