Tani do të jeni në gjendje të anuloni email-at e dërguara

Autori:Avdyl Pajaziti

Gmail ka prezantuar një ” undo send ” për të ju lejuar ju që të anuloni një email deri ne 30 sekonda pasi të keni dërguar atë.

Duke pasur parasysh numrin e madh të kërkimeve në internet se”si të anuloni email-in e dërguar” Google ka zhvilluar pikërisht këtë opsion për përdoruesit e tij të postës elektronike.

Në vend se të zhyteni në paranojë dhe keqardhje për një email që se keni menduar mirë, ju mund të zgjedhni  cool-off gjë që shtynë mesazhet e dërguara nga 10, 20 apo 30 sekonda. Kjo shpresojmë se do të sigurojë kohë të mjaftueshme për ne që të rishqyrtojëm email-et.

Nuk ka dyshim se ky tipar do të jetë veçanërisht tërheqës për përdoruesit e email në vend të punës. Një studim i profesionistëve të marketingut gjeti se 78%  kishin dërguar gabimisht një mesazh “të ndjeshëm” për personin e gabuar.

Funksioni “undo sent email ” është një përpjekje serioze për të qetësuar paranojën aktuale e të shfrenuar në zyret sot. Por,  “undo send” është veçanërisht i rëndësishëm tani që puna gjendet edhe në jetën në shtëpi dhe më shumë njerëz komunikojnë kur janë të lodhur ose të inatosur.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tani-do-te-jeni-ne-gjendje-te-anuloni-email-at-e-derguara/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala