Tani beteja e vërtetë: Fillon votimi për pranimin e Kosovës në UNESCO

Autori:Avdyl Pajaziti

Vendet anëtare të Asamblesë së Përgjithshme të UNESCO-s, kanë filluar të hedhin votat e tyre në procesin e anëtarësimit të Kosovës në këtë organizatë.

Kosovës i duhen dy të tretat e votave të vendeve anëtare.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tani-beteja-e-vertete-fillon-votimi-per-pranimin-e-kosoves-ne-unesco/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala