Taksa e Luksit

Autori:Avdyl Pajaziti

Taksë në shpenzimet relative te të mirave, të cilat para së gjithash blihen nga të pasurit. Taksa e luksit përgjithësisht është e vendosur si taksë e akcizës në çmimin e blerjes së një malli me një shumë specifike. Mallrat që më së shumti janë subjekt i taksës së luksit janë veturat, stolitë e çmuara, barkat dhe aeroplanët.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/taksa-e-luksit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala