Takohen Jahjaga dhe Gjuriq

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjga është takuar sot me drejtorin e zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq. Ky takim ka ndodhur në oborrin e Radio Televizionit të Kosovës, me rastin e organizmit të një ndeje në përvjetorin e RTK2, raporton Express.

Bëhet e ditur se Gjuriq dhe Jahjaga kanë biseduar mes vete për më shumë se pesë minuta. Këtë për Indeksonline nuk e ka mohuar as Këshilltari i Presidentes, Arbër Vllahiu.

“Presidentja ka qenë e pranishme në shënuimin e dy vjetorit ë themelimit të programit të Radio Televizionit të Kosovës në gjuhën serbe. Aty ka pas shumë mysafir. Nuk ka pas të ftuar special, por të gjithë kanë ardhë dhe e kanë përshëndet Presidenten”, tha Vllahiu për Indeksonline.

Gjuriq për të qenë pjese e kësaj neje kishte marrë ftesë nga drejtori i RTK2, Zharko Joksimovic.

Kurse, leje për të marr pjesë në ahengun e RTK2, Gjuriqit i ka dhënë zyra ndërlidhëse e Kosovës në Beograd.
Derisa, Mentor Shala, drejtor i përgjithshëm i RTK’së, në fjalën e tij ka thënë se i vije mirë që në përvjetorin e RTK kanë ardhur edhe përfaqësuesit të qeverisë së Serbisë. Siç ka thënë Shala kjo në një mënyrë po e tregon edhe faktin se ata pranojnë realitetin në Kosovë./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/takohen-jahjaga-dhe-gjuriq/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala