Tahiri: Mitrovica e bashkuar është në rrugë e sipër

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka bërë me dije se do të nënshkruhet memorandumi në mes të Ministrisë së Planifikimit Hapësinor dhe dy kryetarëve të dy komunave të jugut dh veriut të Mitrovicës, me të cilin do të konfirmohet plani rregullativ komunal.

Por pengesë po del kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq i cili ka kërkuar që definomi i kufijve të bëhet sipas statusit të kësaj komune, shkruan “Epoka e re”.

Tahiri e ka porositur Rakiqin të mos bëjë deklarata joracionale, por t’i respektojë Kushtetutën dhe ligjet e shtetit të Kosovës

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/tahiri-mitrovica-e-bashkuar-eshte-ne-rruge-e-siper/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala