Super-makina 1 milionë $

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjiganti gjerman i makinave, Mercedes-Benz ka nxjerrë në treg modelin e saj më të fundit, Mercedes-Benz G63 AMG, një prej makinave më të forta dhe luksoze që janë parë ndonjëherë. Makina në fjalë kushton 1 milion dollarë dhe mund të arrijë shpejtësinë 60 km/h për 5.3 sekonda. Ajo është në versionin 6×6 dhe në pjesën më të madhe të saj është prej metali të pastër. E gjithë sipërfaqja e makinës është e blinduar, përfshirë edhe xhamat që janë imune ndaj çdo llojn plumbi.

Makina në fjalë ka një motor turbo V8 5,5 litra dhe 544 kuaj fuqi. Përsa i përket luskit ajo qëndron brenda mjetit. Nëse futesh brenda saj të duket vetja si në një suitë mbretërore ku nuk mungon asgjë për të kaluar një udhëtim mëse komod.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/super-makina-1-milione/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala