Sulmohet me gurë Ambasada Shqiptare në Podgoricë

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasada e Shqipërisë në Podgoricë të Malit të Zi është sulmuar me gurë nga protestuesit antiqeveritarë pro-rusë, teksa kriza vazhdon të thellohet në vendin fqinj.

Sipas mediave malazeze, disa aktivistë pro-rusë kanë qëlluar me gurë ambasadën tonë në Podgoricë, por fatmirësisht nuk ka pasur asnjë të lënduar.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i ministrisë së Punëve të Jashtme të Shqipërisë.

“Sulmi ndaj ambasadës sonë, i papranueshëm. U kemi kërkuar autoriteteve malazeze që të marrin masa për sigurinë e stafit diplomatik shqiptar në Malin e Zi”.

Ndërkohë, nuk ka ende asnjë arrestim nga ana e autoriteteve malazeze për sulmin

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sulmohet-me-gure-ambasada-shqiptare-ne-podgorice/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala