Sulmohet Ipko dhe NLB Banka [Foto+Video]

Autori:Avdyl Pajaziti

Grupi i tifozëve nga Prishtina, Plisat, kanë sulmuar selitë NLB-s dhe Ipko-s, në Prishtinë, dhe pas saj forca të shumta kanë zbarkuar në shesh.

Ky sulm ka ndodhur si shkak i arrestimit të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj në Lubjanë. Ata i kanë dhënë ultimatum shtetit slloven për lirimin e Haradinajt, ose sic janë shprehur do të “djegin gjithçka sllovene në Prishtinë”.

Duhet thënë se këto sulme po orkestrohen në rrjetet sociale nga zyrtarë të AAK’së, të cilët asnjëherë nuk kanë sulmuar bizneset serbe.

Sllovenia është investitori më i madh në Kosovë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sulmohet-ipko-dhe-nlb-banka-fotovideo/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala