Sulmohet Ambasada e Turqisë në Moskë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Pasi Ministria ruse e Mbrojtjes ka bërë me dije për rrëzimin e avionit luftarak rus të llojit SU-24, sot disa protestues e kanë sulmuar godinën e Ambasadës së Republikës së Turqisë në Moskë.

Grupi i protestuesve hodhën vezë dhe gurë në dritaret e ndërtesës së ambasadës turke në kryeqytetin rus, Moskë.

Si pasojë e këtij sulmi me gurë janë thyer dritaret në katin e dytë dhe të tretë të ambasadës. Dje forcat ajrore turke e kanë rrëzuar avionin luftarak rus pasi kishte shkelur hapësirën ajrore të Turqisë.

12345 123456 12343 123

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sulmohet-ambasada-e-turqise-ne-moske-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala