Sulmohen katolikët në Llapushnik – u digjet prona

Autori:Avdyl Pajaziti

Në mëngjesin e ditës së sotme, është djegur prona e Gjon Sopit, banor i Llapushnikut, i përkatësisë fetare katolike

Ende nuk janë bërë të ditura zyrtarisht shkaqet dhe rrethanat e këtij incidenti.

Njësitet e policisë dhe të zjarrëfikësve kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po bëhen hetimet e nevojshme.

Në Llapushnik kohëve të fundit ka pasur probleme ndërmjet banorëve të përkatësisë katolike dhe muslimane, shkruan Gazeta Express.

 

anorët dyshojnë që zjarrëvënia ka të bëjë me motive fetare.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sulmohen-katoliket-ne-llapushnik-u-digjet-prona/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala