Sulmet në Paris në Foto

Autori:Zekirja Shabani

More than 150 people have been killed in a series of coordinated terror attacks in the heart of Paris which have paralysed the French capital. Pictured: A restaurant on Rue Bichat where several people were shot dead last night 

Victims of the shooting attack lay on the pavement with medics outside La Belle Equipe restaurant in Paris

A soldier stands by victims in the 10th district of Paris where an AK47 wielding fanatic gunned down 11 people at a Cambodian restaurant

Two police officials said at least 11 people were killed in the restaurant shootout in Paris

Some at the Bataclan concert hall escaped through an emergency exit, while others left through the roof and went to an adjacent apartment. Above, a trio embrace each other after the attacks

PARIS, FRANCE - NOVEMBER 14:  A victim's body lies covered on Boulevard des Filles du Calvaire, close to the Bataclan theatre

Bloodied: A French policeman assists a blood-covered victim near the Bataclan concert hall following the attacks

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sulmet-ne-paris-ne-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala