Stuhia vdekjeprurëse ka goditur Tajvanin

Autori:Zekirja Shabani

Stuhia Soudelor ka goditur Tajvanin me erëra të forta dhe shira të furishëm, duke lënë së paku katër njerëz të vdekur.

Erërat me fuqi mbi 230 kilometra në orë kanë zbarkuar mëngjesin e sotëm në bregun lindor të Tajvanit.

Ato kanë thyer drunj dhe kanë shkaktuar rrëshqitje dheu në së paku një fshat.

Rreth dy milionë familje kanë mbetur pa energji elektrike.

Shërbimet hekurudhore dhe fluturimet janë anuluar, ndërsa shkollat dhe zyrat janë mbyllur.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/stuhia-vdekjeprurese-ka-goditur-tajvanin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala