Studentët të përçarë, bllokohet vetëm Filologjiku

Autori:Avdyl Pajaziti

Përkundër paralajmërimeve të studentëve protestues se të mërkurën do të bllokohen të gjitha njëjsitë akademike të Universitet të Prishtinës, vetëm fakultueti Filologjik u bllokua për kohë shumë të shkurtër.

Ky i fundit u lirua pasiqë protestuesit nuk kanë qenë të koordinuar me njëri-tjetrin.

Kryetari i Parlamentit Studentor Egzon Daku i ka thënë të martën në mbrëmje Klan Kosovës se do të ketë bllokadë mirëpo një gjë e tillë nuk doli të jetë e vërtetë dhe mësimi në fakultetet po mbahet me rregull.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/studentet-te-percare-bllokohet-vetem-filologjiku/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala