Studentët në protestë kundër reformave të rektorit Zejnullahu

Autori:Gazeta Fjala

Përfaqësuesit e parlamentit studentor të shtunën nëpërmjet një konference për media paralajmëruan protestën të cilën do ta mbajnë të martën në orën 11:00, njofton Klan Kosova.

Arsyeja e protestës sipas kryetarit të parlamentit të studentëve Egzon Daku, është çështja e afateve të provimeve të cilat rektori i Universitetit të Prishtinës Ramadan Zejnullahu, bashkë me senatin kanë vendosur të largojnë disa afate të provimeve, për këtë studentët pothuajse një vit radhazi po kërkojnë që këto reforma që janë bërë së fundmi në UP të largohen ose të hiqen sepse këto sipas tyre po dëmtojnë studentët.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/studentet-ne-proteste-kunder-reformave-te-rektorit-zejnullahu/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala