Studentët ndërtojnë kostumin për stimulim të gjumit [FOTO]

Autori:Avdyl Pajaziti

Studentët e arkitekturës në shkollën AA visiting në Slloveni e kanë gjetur një mënyrë për të stimuluar ndjenjën e gjumit në hapsirë.

Ky zbulim, që e quajnë “levitation suit”, është një kostum i tërë trupit e cila është e lidhur me litar, në të cilën mbajtësi i saj muj të flejë në qdo pozitë të mundshme, ajo mund të përdoret vetëm për një person.

3046296-slide-s-2-sleep-like-an-astronaut-at-this-slovenian 3046296-slide-s-4-sleep-like-an-astronaut-at-this-slovenian 3046296-slide-s-8-sleep-like-an-astronaut-at-this-slovenian-space-museum

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/studentet-ndertojne-kostumin-per-stimulim-te-gjumit-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala