Studentët mbesin pa buk

Autori:Avdyl Pajaziti

Dallaverët në një tender për “Furnizim me buk dhe byrek për nevoja të mensës së Qendrës se Studentëve”,  në Prishtinë, kanë shtyë Organinin Shqyrtues të Prokurimit të anuloj atë.

Anulimi I tenderit ka ardhur pas ankeses së kompanisë Ada Group pas dyshimeve se procesi i tenderimit pati shkelje dhe nuk u rrespektuan kriteret e përcaktuara.

Në vendimin e OSHP thuhet se dy ishin shkeljet që u hasën në kë këtë tender.

E para shkelja e e neninit të ligjit të prokurimit, egzaminimi, vlerësmi dhe krahasimi i tenderit. Dhe e dyta shkelja e kritereve për dhënje të tenderit.

Keshtu Qendra e Studentëve është urdhëruar që tenderin për blerje buke e byreku ta kthej ne rivleresim.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/studentet-mbesin-pa-buk/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala