Studentët kërcënojnë me bllokad në rast se nuk plotësohen kërkesat e tyre

Autori:Avdyl Pajaziti

Studentët e UP-së te prirë nga Grupi I Pavarur Studentor sot u takuan me Asociacioni per Mbeshtetjen e Arsimit dhe Aftësimit Profesional

Në këtë takim studentët konfirmuan vendosmërin e tyre lidhur me këto kërkesa, dhe njëherit shfaqën gadishmërin për të bashkpunuar me të gjithë ata të cilët punojn për të mirën e UP-së. Studentët ftuan për bashkpunim edhe rektorin e UP –së duke thënë që këto kërkesa janë në të mire të UP-së dhe gjithë jetës studentore Kosovare .

Përfaqsuesit e GPS ripotencuan që do të jen të gatshëm të bllokojn prapë njësit akademike, gjë të cilën nuk e duan asesi mirpo në mungesë të alternativave të tjera, mundë të ndodh edhe ajo.

Tashmë Asociacioni i mirëpriti të gjitha kërkesat e studentëve dhe i ftoj të gjitha palët të jen të përmbajtur dhe të jenë bashkpunues.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/studentet-kercenojne-me-bllokad-ne-rast-se-nuk-plotesohen-kerkesat-e-tyre/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala