Stojanoviq krition ashpër kryetaren e Gjakovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Ish kryetari i Komunës së Gjakovës në sistemin e Serbisë, Gjokica Stojanoviq, i cili bashkë me pelegrinë të tjerë ka vizituar varrezat ortodokse në Piskotë të Gjakovës, ka kritikuar ashpër kryetaren aktuale Mimoza Kusari-Lilën

Ai tha se Kusari-Lila nuk po i trajton në mënyrë të barabartë qytetarët e Gjakovës dhe nuk ka barë asgjë për t’i pastruar varrezat ortodokse.

Stojanoviq, po ashtu ka thënë se, nëse u kërkohet nga policia, ata nuk do të shkojnë për ta vizatuar fare kishën në qendër të qytetit për t’iu ikur incidenteve të mundshme.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/stojanoviq-krition-ashper-kryetaren-e-gjakoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala