Steinmeier vjen sot në Kosovë

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryediplomati gjerman, Frank-Walter Steinmeier, sot do të takohet me udhëheqësit kryesor të shtetit të Kosovës gjatë një vizite zyrtare në Prishtinë.

Sipas njoftimit të ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Steinmeier do të zhvillojë takime me krerët shtetërorë të Kosovës me të cilët do të diskutojnë tema të ndryshme me interes bilateral.

Ministri i jashtëm gjerman do të takohet fillimisht me kryetaren e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, e më pas edhe me kryeministrin Isa Mustafa dhe zëvendëskryeministrin e Parë, njëherësh ministrin e Jashtëm, Hashim Thaçi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/steinmeier-vjen-sot-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala