Stacionet e autobusëve pa kontejner

Autori:Zekirja Shabani

Tek “Xhamia e Llapit”, në Prishtinë, në stacionin e autobusëve  mungon kontinjeri, qytetarët detyrohen që mbeturinat ti hedhin në tokë.

Siq edhe shihet në fotografi, mbeturinat janë shpërndarë gjithandej nga qytetarët.

mbeturina 2 mbeturina

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/stacionet-e-autobuseve-pa-kontejner/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala