Sqaron Gjykata e Apelit: Tetë aktivistët e Vetëvendosjes nuk i liruan nga Apeli

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjykata e Apelit, për hirë te informimit të drejtë, dëshiron të njoftoj opinionin publik, se nuk është ajo që e ka marr vendimin për lirimin e tetë aktivistëve të lëvizjes Vetëvendosje, siç raportuan sot disa medie online, raporton Indeksonline.

Gjykata e Apelit, sikurse ka njoftuar me datë 26.11.2015,duke vendosur sipas ankesave të avokatëve mbrojtës, e ka kthyer lëndën në rivendosje, për të pandehurit I.P.,G.D.,T.B.,SH.B.,SH.M.,N.A.F.Z. dhe V.K..
Përgjegjësia për të nxjerrë një vendim të ri, mbi bazën e te gjeturave dhe rekomandimeve të Gjykatës se Apelit, është e Gjykatës Themelore në Prishtinë.

Gjykata e Apelit njofton se nuk është kompetente për lirimin e tetë aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje.
Apeli thotë se për hirë të informimit të drejt, nuk është kjo gjykatë e cila ka marrë vendimn për lirimin e aktivistëve të Lëvozjes Vetëvendosje, duke thënë se Gjykata e Apelit duke vendosur sipas kërkesave të avokatëve mbrotjës e ka thyher lëndën në rivendosje, ndërsa vendimi për lirimin e tyre është marrë nga Gjykata Themelore,

Ky është sqarimi i Gjykatës së Apelit

Gjykata e Apelit, për hirë te informimit të drejtë, dëshiron të njoftoj opinionin publik, se nuk është ajo që e ka marr vendimin për lirimin e tetë aktivistëve të lëvizjes Vetëvendosje, siç raportuan sot disa medie online.
Gjykata e Apelit, sikurse ka njoftuar me datë 26.11.2015,duke vendosur sipas ankesave të avokatëve mbrojtës, e ka kthyer lëndën në rivendosje, për të pandehurit I.P.,G.D.,T.B.,SH.B.,SH.M.,N.A.F.Z. dhe V.K..

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sqaron-gjykata-e-apelit-tete-aktivistet-e-vetevendosjes-nuk-i-liruan-nga-apeli/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala