Spiunët e shtetit blejnë 58 mijë euro bileta aeroplani  

Autori:Zekirja Shabani

Spiunët e shtetiti për tri vitet e ardhshme do të shpenzojnë 58 mijë euro për udhëtime jashtë vendit. Agjencia e Kosovës për Inteligjencë përmes Agjencisë Qendrore të Prokurimit ka kontraktuar kompaninë “AS TRAVEL CLUB” nga Prishtina, për bileta.

Agjensioni Kosovar i Inteligjencës ka 90 punëtorë.

Në buxhetin e vititi 2015 janë parapaarë që për paga dhe mëditje kjo agjenci do të shpenzojë 3, 400,000 euro. Kurse, në mallra dhe shërbime 1, 365,000 euro. Derisa për shpenzime komunale është thënë se do t’i shpenzojnë 68,000 euro.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/spiunet-e-shtetiti-blejne-58-mije-euro-bileta-aeroplani/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala