“Spiunët” e AKI-së pinë ujë Kllokoti  

Autori:Avdyl Pajaziti

Ata që supozohet që duhet të jenë sekret, që nuk u dihet as biografia e as puna që bëjnë kanë vendosur të tregojnë haptas se çfarë uji pinë.   Sipas të dhënave të publikuar në KRPP mësohet se agjentet shtetit do të pinë ujë Kllokoti.

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë ka blerë ujë nga “Banja e Kllokotit” në vlerë prej 2 mijë e 40 eurove.

Në tenderin “ Furnizim me ujë” kanë konkurruar 3 kompani, derisa AKI fitues e ka shpallur “Banja e Kllokotit Fab.Uj.Mi&CO2”.

Kontrata mes kompanisë dhe AKI’së do të nënshkruhet me 20.05.2015./GazetaFjala./

AKI

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/spiunet-e-aki-se-pine-uje-kllokoti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala