Spitali gjerman dhuron donacion për QKU-në

Autori:Avdyl Pajaziti

Spitali Augusta-Kranken-Anstalt GMBH nga Bochum i Gjermanisë ka dhuruar një donacion në vlerë 33 mijë e 300 euro.

Donacioni përmban 65 shtretër, 38 dyshekë, 50 kabina shtrati, 2 karroca transporti dhe një shtrat mjekimi.

Një pjesë e donacionit do të shkojë edhe për Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/spitali-gjerman-dhuron-donacion-per-qku-ne/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala