Specialja mund ta dërgoj vendin në zgjedhje

Autori:Zekirja Shabani

Partitë opozitare kanë ende shumë punë për të ardhur në pushtet. Atyre u duhen mbi 180 mijë vota me shumë sesa ato që i kanë pasur në zgjedhjet e fundit parlamentare. Mbi këtë bazë, nuk ka shpresë për ndryshime në renditjen e partive politike.

Por Gjykata Speciale mund të sjellë zgjedhje në vjeshtë, pas aktakuzave të para që mund të ngriten. Profesor Milazim Kraniqi thotë se momentalisht nuk ka ndonjë ndryshim esencial në disponimin e publikut për të votuar ndryshe.

Ndërsa, Adrian Zeqiri nga Qendra Evropiane për Çështjen e minoriteteve, thotë se rreth 370 mijë vota i nevojiten një partie ose koalicioni që të qeverisë, përfshirë minoritetet.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/specialja-mund-ta-dergoj-vendin-ne-zgjedhje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala