Sot votojnë studentët

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Universitetin e Prishtinës sot  po mbahen zgjedhjet studentore nga të cilat do të zgjidhet këshilli Studentor dhe anëtarët e Parlamentit Studentor që do të përfaqësojnë studentët në senatin e UP-së

Nëpër të gjitha njësitë akademike janë hapur kutitë e votimit dhe ky proces ka nisur në oren 08:00 deri në orën 17:00.

Mbikëqyrësit e zgjedhjeve në Fakultetin Filologjik  dhe atë Filozofik kanë thënë se ky proces po ecën mirë dhe deri më tani nuk është raportuar për keqpërdorime.

Janë gjithsej 9 organizta sudentore që po garojnë në këto zgjedhje./Gazeta Fjala/.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-votojne-studentet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala