Sot vendoset për Specialen

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot në ora 11:00. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Tribuna, sekretari i Kuvendit, Ismet Krasniqi.

Ky i fundit nuk ka dhënë detaje nëse pikë e rendit të ditës janë edhe amandamentet të cilat i hapin rrugë krijimit të Gjykatës Speciale.

Mediet kanë raportuar se të premten pasdite ose më së largu të hënën pritet të thirrët seanca ku do të votohet Gjykata Speciale.

Krijimi i dhmoavë të specializuara bëhët më 2/3 e votave. Përvec deputetëve të opozitës të cilët po e kundërshtojnë krijimin e Speciales, janë edhe disa deputet të pozitës të cilët kanë deklaruar se do të votojnë kundër Speciales. /Gazeta Tribuna/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-vendoset-per-specialen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala