Sot vendimi ndaj të dyshuarve për terrorizëm

Autori:Avdyl Pajaziti

Sot do të merret vendimi ndaj pesë të dyshuarit për terrorizëm që u arrestuan afër liqenit të Badofcit

Ndërkohë, dje është mbajtur seanca dëgjimore, ku të dyshuarit janë marr në pyetje nga gjyqtari i procedurës paraprake.

Bajram Tmava avokat Milazim Haxhiajt ka thënë pas seancës se nuk ka asnjë provë që implikon klientin e tij në veprat për të cilat ngarkohet.

Sipas tij, klienti i tij është mysliman i devotshëm dhe siç i ka deklaruar atij nuk do bënte keq askujt.

Të arrestuar janë edhe Enis dhe Besnik Latifi si dhe Gazmend Halilaj dhe një person tjetër identiteti i të cilit nuk është publikuar ende.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-vendimi-ndaj-te-dyshuarve-per-terrorizem/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala