Sot rrëfehet Hajredin Kuçi‏

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi sit do të flas para Komisionit për Integrime Evropiane, lidhur me reformat në gjyqësor.

Megjithatë, ai pritet edhe të përballet me akuzat për ndërhyrje në Këshillin Prokurorial, gjë që ka shtyrë opozitën të kërkoi dorëheqjen e tij.

Opozita do ta kërkon dorëheqjen e tij edhe në protestën e së shtunës, ndërkohë, Kuçi krenohet me ligjet që ka Kosova, gjë që e ka thënë disa herë

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-rrefehet-hajredin-kuci%e2%80%8f/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala