Sot proteston Opozita

Autori:Avdyl Pajaziti

Tri partitë opozitare, Vetëvendosje, AAK dhe NISMA do të mbajnë sot një protestë për t’i kundërshtuar marrëveshjet e nënshkruara nga Qeveria e Kosovës me Serbinë dhe Malin e Zi.

Kanë paralajmëruar se në këtë protestë-Manifestim do të marrin pjesë dhjetëra mijëra qytetarë nga mbarë Kosovë. Kanë organizuar transport falas për qytetarët që jetojnë jashtë Prishtinës.

Protesta fillon në ora 14.

Protesta e kaluara kanë qenë të dhunshme derisa kësaj radhe kanë premtuar se do të jetë gjithçka qetë.

Policia e Kosovës ka paralajmëruar se ka hartuar planin operativ për të mbikëqyrur këtë protestë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-proteston-opozita/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala