Sot protestë në Pejë për demarkacionin

Autori:Gazeta Fjala

Një grup i banorëve të qytetit të Pejës, kanë organizuar një protestë për kundërshtimin e nënshkrimit të marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi.

Protesta është paraparë që të zgjasë për 1 orë. Ali Lajqim udhëheqës i këtij grupi, u ka bërë thirrje edhe qytetarëve tjerë nga vendet e ndryshme në Kosovë që t’i bashkohen kësaj proteste

Lajqi, ka konfirmuar se protestuesit do të mblidhen sot në orën 12:00, te vendi i quajtur “Te Arrat”, dhe do të vazhdojnë në drejtim të kullës.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-proteste-ne-peje-per-demarkacionin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala