Sot pritet të takohen liderët e Maqedonisë

Autori:Avdyl Pajaziti

Me iniciativë të presidentit të vendit George Ivanov, sot pritet të takohen liderët e subjekteve më të mëdha politike në Maqedoni.

Takimi vjen pas pranimit të kërkesës së LSDM-së që në takim të jen prezent edhe ndërkombëtarët.

Alsat mëson se në takimin e sotëm krahas liderëve të partie më të mëdha politike në vend, VMRO-DPMNE-së, LSDM-së, BDI-së dhe PDSH-së, do të marrin pjesë edhe ambasadori amerikan Xhes Bejli dhe ai Bashkimit Evropian, Aivo Orav.
Megjithatë, dje partia e Zaevit nuk e ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në këtë takim

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-pritet-te-takohen-lideret-e-maqedonise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala